Oferty pracy

NABÓR NA STANOWISKO SAMODZIELNEGO REFERENTA

 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

IM. K.MIARKI W KATOWICACH

Na podstawie Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. 2022.poz.530) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2021. poz. 1960)

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki

w Katowicach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze- samodzielnego referenta

· Nazwa jednostki:  Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki

40-748 Katowice, ul. Mieczyków 1a

· Tel:  032 202-97-19

· Nazwa stanowiska- samodzielny referent

· Wymiar czasu pracy – 1 etat (40 godzin tygodniowo)

· Miejsce wykonywania pracy: Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki

· Rodzaj umowy – umowa o pracę od  02.09.2024 r.

Warunki dopuszczające do udziału w naborze.

 1. Posiadanie obywatelstwa polskiego.

 2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych

 3. Niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie i przestępstwa przeciwko mieniu,

     obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu

     terytorialnego.

 4. Nieposzlakowana opinia.

 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

 6. Znajomość  języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania do

   obowiązków samodzielnego referenta.

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem samodzielnego referenta.

1. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych.

2.Brak prawomocnego skazania za przestępstwa: przeciwko mieniu, obrotowi

   gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych i samorządu terytorialnego,

   przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa karno-skarbowe.

3. Wykształcenie minimum średnie ekonomiczno-administracyjne lub inne umożliwiające wykonywanie   zadań stosownie do opisu  stanowiska i  roczny staż pracy.

4. Znajomość przepisów prawa pracy, przepisów ubezpieczeń społecznych, ustawy o

    pracownikach samorządowych, ustawy o rachunkowości, ustawy o ochronie danych

    osobowych, przepisów oświatowych w szczególności: Prawo oświatowe, Karta Nauczyciela,

     ustawa o finansowaniu oświaty.

5. Obsługa komputera (Word, Excel) oraz poczty przychodzącej i wychodzącej

Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem samodzielnego referenta.

  1. Doświadczenie w pracy referenta szkolnego.
  2. Umiejętność stosowania odpowiednich przepisów prawa.
  3. Umiejętność  Pracy w systemie: WIZJA, PABS, OSON, VULCAN, SIO.
  4. Umiejętność planowanie i organizowanie pracy
  5. Postawa etyczna
  6. Cechy osobowościowe takie jak: samodzielność, obowiązkowość, dokładność, punktualność, komunikatywność, umiejętność sprawnego podejmowania decyzji, umiejętność pracy
    w zespole, wysoka kultura osobista.

Zakres obowiązków na stanowisku obejmuje m.in.:

1. Sprawne i prawidłowe prowadzenie sekretariatu szkoły zgodnie z instrukcją kancelaryjną.

2. Przyjmowanie i przekazywanie informacji w mowie, na piśmie i mailowej, dostarczanie

     informacji do odpowiednich miejsc.

3. Obsługa poczty internetowej, WIZJI, SIO, OSON i PABS

4. Uprzejme i rzetelne obsługiwanie interesantów.

5. Obsługa realizacji obowiązku  nauki.

6. Gromadzenie dokumentów dotyczących rejestru ruchu uczniów zgodnie z obowiązującymi

    przepisami.

7. Prowadzenie dokumentacji osobowej uczniów i pracowników szkoły.

8. Prowadzenie, segregowanie i przechowywanie dokumentów pracowników szkoły.

9. Odpowiadanie za rekrutację kandydatów do klas I.

10. Obsługa i aktualizacja danych w programach związanych z ewidencją uczniów oraz

      pracowników szkoły.

11. Prowadzenie rejestru przesyłek przychodzących i wychodzących.

12. Przepisywanie pism, wysyłanie korespondencji.

13.Przestrzeganie terminów sprawozdawczości, sporządzanie sprawozdań GUS i SIO
     w zakresie dotyczącym ww. stanowiska.

14. Dokonywanie różnego rodzaju zakupów np. druków ścisłego zarachowania, artykułów biurowych.

15. Prowadzenie różnego rodzaju rejestrów np. rejestru faktur zakupowych, rejestru druków

      ścisłego zarachowania, księgi inwentarzowe

16. Sporządzanie umów najmu, aneksów do umów, faktur za wynajem i czynsz

17. Przechowywanie i właściwe zabezpieczenie pieczęci urzędowych.

18. Wykonywanie prac wynikających z potrzeb doraźnych szkoły zlecanych przez dyrektora.

19. Przygotowanie dokumentów dotyczących zgłoszenia/zmiany/wyrejestrowania

      pracowników w ZUS.

20. Sporządzanie różnego rodzaju dokumentów pracowniczych: Umowy o pracę,

       Porozumienia zmieniające, Świadectwa pracy, Informacje o warunkach zatrudnienia itp.

 20. Prowadzenie składnicy akt.

 21. Współpraca z CUW.

Warunki pracy na stanowisku

Praca administracyjno- biurowa wykonywana w sekretariacie szkoły, wyposażonym w komputer oraz urządzenia biurkowe, świadczona w pełnym wymiarze godzin pracy – 40 godzin tygodniowo. Pomieszczenie biurkowe znajduje się na pierwszym piętrze. Do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych. Nie występują niebezpieczne warunki pracy.

Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Szkole podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach w miesiącu marzec 2024 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej wynosi poniżej 6%

Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

1. List motywacyjny

2. CV

3. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe

4. Kserokopie świadectw pracy

5. Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz

    korzystania z pełni praw publicznych oraz że nie toczy się wobec kandydata postępowanie

    karne

  • Oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  • Kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność lub oświadczenie
    o nieposiadaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,

 8. Oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego

 9. Oświadczenie o stanie zdrowia umożliwiającym podjęcie pracy na stanowisku referenta.

10. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na

       potrzeby postępowania rekrutacyjnego o treści: „Na podstawie art. 7 ust. 1 RODO

       oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach  moich danych osobowych przekazanych przeze mnie w CV, liście motywacyjnym i innych dokumentach w celu przeprowadzenia bieżącego procesu rekrutacji. Zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 ust. 11 RODO. Zapoznałam/em się z obowiązkiem informacyjnym”.

Informacje dodatkowe:

List motywacyjny i życiorys powinny być opatrzone następującą klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszych dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)” i podpisane własnoręcznym podpisem przez kandydata.

Oferty wraz z wymaganymi załącznikami należy składać osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach ul. Mieczyków 1a w godz. od 08:00 do 15:00 lub listownie w zamkniętej kopercie z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, adresem do korespondencji, numerem telefonu kontaktowego i dopiskiem „Nabór kandydatów na stanowisko samodzielnego referenta” w terminie do  24 maja 2024 r. do godz.15.00 – liczy się termin wpływu dokumentów do szkoły. Aplikacje, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.

Nabór odbędzie się w dwóch etapach:

1) I etap, tj. ocena formalna dokumentów ( bez udziału kandydatów)

 2) II etap, tj. merytoryczna ocena kandydatów na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.

O terminie rozmowy kwalifikacyjnej wybrani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Na rozmowę należy zgłosić się z dowodem tożsamości.

Nabór przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach.

 Dokumenty kandydata wybranego i zatrudnionego w szkole zostaną dołączone do akt osobowych. Dokumenty pozostałych kandydatów będą przechowywane w sekretariacie szkoły przez okres trzech miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o naborze. W tym okresie kandydaci będą mogli odebrać swoje dokumenty osobiście za pokwitowaniem. Po upływie trzech miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o wynikach naboru nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Po upływie terminu do złożenia dokumentów i przeprowadzeniu konkursu informacja o wyniku naboru podana będzie do publicznej wiadomości na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Katowice http://bip.sp21.katowice.pl/ oraz tablicy ogłoszeń w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Miarki w Katowicach.

Numer kontaktowy: (32) 202-97-19

Wytworzenie informacji 15.09.2014: J.Jaroń
Udostępnienie informacji 15.09.2014: E.Szromek

Aktualizacja informacji 10.05.2024: E.Szromek